Джак Хюз има гол и асистенция, Нико Доус прави 27 спасявания, за да поведе Дяволите над Сиатъл с 3-1
AP News | 2024-02-13 | 04:48:34

НЮАРК, Ню Джърси (AP) — Джак Хюз записа гол и асистенция за първия си път точки, откакто беше контузен в началото на януари, Нико Доус направи 27 спасявания и внезапно настроените към защита Ню Джърси Девилс победиха Сиатъл с 3-1 в понеделник вечерта, донасяйки трета поредна загуба на Кракен.

Тайлър Тофоли и Доусън Мърсър също вкара за Ню Джърси, който помете серията от два мача за сезона със Сиатъл. Дяволите допуснаха един регулаторен гол в последните два мача, губейки от Каролина с 1-0 в събота.

Защитникът Уил Борген вкара по средата на третия период, за да лиши Доус от първия си шаут в кариерата и първия за Дяволите на сезона. Джоуи Дакорд запази Кракен в играта, като направи 34 спасявания.

Водещи с 1-0 в началото на втория период, Хюз и Мърсър отбелязаха в първите пет минути на втория период, за да осигурят на Ню Джърси възглавница до края на пътя.

Хюз, който получи контузия в горната част на тялото на 5 януари срещу Чикаго и пропусна 11 мача, спечели удар от лош ъгъл извън маската на Дакорд за преднина от 2-0 след 48 секунди. Ерик Хаула нареди удара с кражба от стика на Мати Бениерс, докато залагаше от собствената си страна.

Мърсър вкара отбитата топка от Тимо Майер, който стреля покрай Дакорд за своя 15-и гол.

Новобранецът на Дяволите Саймън Немек загуби гол по-късно през втория период, когато предизвикателство в Сиатъл беше уважено, защото Хаула се намеси на Дакорд в гънката при удара.

Тофоли отбеляза единствения гол в първия, като отбеляза при игра на сила 21 секунди, след като Сиатъл беше призован за твърде много хора на леда. Това беше 22-ият му отбор за сезона и беше създаден Нико Хишиер и Хюз.

Кракен игра по-голямата част от мача без защитника Брайън Дюмулен, който беше ранен при сблъсък с Майер.

Кракен: При Айлъндърс във вторник вечер.

Девилс: В Нешвил във вторник.